Rozwój i edukacja

Malinowy Domek” powstał przede wszystkim, by nieść radość i szczęście Naszym milusińskim, a pobyt w Naszym Przedszkolu stał się dla nich niezapomnianą i wartościową przygodą. Chciałabym, by moją placówkę tworzyli zaangażowani w swoje dziecko rodzice oraz ich radosne i ciekawe świata pociechy.

Nadrzędnym celem Naszej pracy jest wsparcie milusińskiego w poznawaniu, odkrywaniu i doświadczaniu otaczającego go świata. Chcielibyśmy dać dziecku możliwość samodzielnego dojścia do wiedzy, ponieważ, jako doświadczeni, pełni pasji i zaangażowania w wykonywaną pracę pedagodzy wspomagamy Nasze przedszkolaki w myśl zasady Konfucjusza „Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Sama jednak przekształciłabym to zdanie, a wtedy brzmiałoby „Pomóż mi to zrobić samodzielnie, a zrozumiem i nigdy nie zapomnę”, czyli tak, jak chcemy uczyć Naszych milusińskich.

Dzieciaki uczą się poprzez samodzielne wykonywanie danej czynności, badanie, odkrywanie i w końcu tworzenie. Rolą nauczyciela pracującego w Naszym Przedszkolu jest stworzenie optymalnych warunków do wyzwolenia naturalnej ciekawości dziecka, a następnie podążanie za nim tak, by w rezultacie osiągnąć zamierzony cel dydaktyczny. Dojście do tego celu nie byłoby jednak możliwe bez indywidualizacji pracy z dzieckiem oraz poznania jego upodobań, możliwości, zdolności i w końcu odkrycia drzemiącego w nim potencjału. Zadania te realizujemy przede wszystkim poprzez organizację pracy w małych grupach (do 15 osób) oraz niebanalny sposób podejścia do wychowania i edukacji małego dziecka.

W Naszym Przedszkolu dziecko znajdzie czas na beztroską zabawę swobodną, indywidualną lub z rówieśnikami. Czekać będą na niego również spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze oraz szalone zabawy na świeżym powietrzu. Nie zabraknie interesujących spotkań z ciekawymi ludźmi, wyjść i zajęć w Przedszkolu oraz poza jego terenem. Będzie można odliczać dni do przyjęcia urodzinowego czy Balu karnawałowego.

U Nas nie będzie można się nudzić!!!

My wiemy, że zabawa to atrybut dzieciństwa i nie zabraknie jej nawet podczas zdobywania wiedzy!